Dört kıtada altı farklı şehirde başarılı kadınlar “Zirveye Giden Yol – The Way to the Top” başlıklı “küresel panel” de buluştu.

Türkiye’de İngiliz Ticaret Odası (BCCT) katkılarıyla Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri çerçevesinde küresel bir panel düzenlendi. Dört kıtada altı farklı ülkenin altı şehrinde eşzamanlı olarak gerçekleşen “Zirveye Giden Yol – The Way to the Top” başlıklı “küresel panel”de başarılı girişimci kadınlar buluştu. Global Thinkers Forum ve Athena40 organizasyonuyla aynı gerçekleşen etkinliğin İstanbul’daki ev sahibi Assembly yönetimindeki Ferko Signature oldu.

Uluslararası Kadınlar Günü nedeniyle organize edilen etkinlikte alanlarında başarılı girişimlere imza atan 6 kadın bu küresel konuşmaya İstanbul’dan eşlik etti. İstanbul, Londra, New York, Atina, Amman, Lahor’da aynı anda gerçekleşen Panelde girişimci güçlü kadınlar, yetkinliklerinin yaygınlaşmasında çeşitliliğin teşviki, gücün anlamı, başarının sırrı üzerine görüşlerini aktardı. Etkinliğin İstanbul ayağının organize edilmesine katkı sağlayan BCCT’nin Başkanı Chris Gaunt, güçlü ve girişimci kadınların bir araya gelmesine BCCT olarak küresel bir platform oluşturmaktan memnuniyet duyduklarını ifade etti.

İstanbul’daki oturuma, BCCT Yönetim Kurulu Üyesi Tim Bright moderatörlüğünde Tasarımcı Begüm Cânâ Özgür, Limak Yatırımlar Başkanı Ebru Özdemir, 2C Project House Kurucu Ortak Didem Altop, Rehber Köpekler Derneği Başkanı Av. Nurdeniz Tunçer, Afiniti Türkiye İş Geliştirme Genel Müdürü Lale Can, Women in Games Turkiye Kurucusu Simay Dinçkonuşmacı olarak katıldı.

Panelde iş kadınları, Türkiye’de ve dünyanın farklı bölgelerinde farklı alanlardaki başarı hikayelerini paylaşarak, geleceği bu deneyimlerin üzerine inşa edebilmenin yollarına odaklandılar. Konuşmaları sırasında; kadınların güçlenmesini aktif olarak teşvik edebilen gerçek değişim faktörleri üzerine görüşlerini dile getirdiler.

Türkiye’de gelişme gösteren durumların yanı sıra çeşitliliğin, kapsayıcılığın teşviki için yapılması gerekenleri anlattılar. Zirveye giden yolda girişimcilik düşüncesinin yaşamlarına katkılarını özetlediler.